МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ВІДОКРЕМЛЕНИЙ СТРУКТУРНИЙ ПІДРОЗДІЛ
«ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ МІЖГРОМАДСЬКИЙ ВІДДІЛ ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ
«ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»
52600, Дніпропетровська область, Синельниківський р-н, смт.Васильківка, вул.Осіння, 25,
ЄДРПОУ 38529224, e-mail: vspvasilkivka@gmail.com
|
Керівникам відділів освіти, культури молоді та спорту Васильківської ТГ Дубовиківської ТГ Покровської ТГ Маломихайлівської ТГ Великомихайлівської ТГ |
|
||
|
14.08.2024 №1187/6.2.3 |
|
||
В зв’язку з проведенням додаткових заходів з імунізації дитячого та дорослого населення проти кашлюка, дифтерії та правця, просимо Вас поширити на офіційному сайті відділів освіти та навчальних закладів звернення, що пропонується для ознайомлення батьків (додається).
Дане звернення розміщене на сторінці ВСП «Васильківський між ГВ ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» у Facebook.
Просимо Вас надати посилання щодо розміщення інформації на сайтах закладів на електронну адресу vspvasilkivka@gmail.com
В.о.завідувача ВСП
|
|
Аліна ВОЛОДЬКІНА |
Шановні батьки!
Пам’ятайте, що ви несете відповідальність за здоров’я та життя своїх дітей, тому нагадуємо про важливість вакцинації.
Невдовзі розпочнеться новий навчальний рік, тому необхідно пам’ятати, що підготовка до школи – це не тільки придбати зошити, щоденники та інше, а це насамперед подбати про здоров’я своєї дитини пройшовши медичний огляд та перевіривши наявні щеплення, які затверджені в Національному календарі щеплень до якого входить вакцинація проти десяти інфекційних хвороб (кашлюк, дифтерія, правець та інші).
Не варто забувати й про себе, адже дорослим показана ревакцинація кожні 10 років (26 років, 36 років….).
Перевірте або уточніть у свого сімейного лікаря вакцинальний статус своєї родини. У випадку відсутності щеплень надолужте пропущену вакцинацію якомога швидше.
Дбайте про своє здоров’я та вакцинуйтесь – це може врятувати життя вам та вашим дітям.
https://www.facebook.com/share/RzKQ5WywQKabtuzV/
Цього року осінь тішила теплою погодою, та це не означає, що традиційний сезон застуд нас оминув. А з настанням холодів він посилиться. Знизити свої шанси підхопити вірусну інфекцію можна завдяки простим речам:
☛ регулярно мити руки та використовувати антисептик;
☛ уникати фізичних контактів, скупчень людей;
☛ провітрювати приміщення;
☛ використовувати зволожувач повітря;
☛ достатньо спати, збалансовано харчуватись та не забувати про фізичну активність.
Як залишатися бадьорими та енергійними серед щоденних справ і занять? Збалансовано харчуватися! Важливо навчити дітей правильному і здоровому харчуванню, та подавати власний приклад здорової харчової поведінки.
Переглядайте картки, щоби дізнатися як сформувати раціон, щоби наповнювати організм необхідними корисними елементами і харчуватися смачно.
А в коментарях діліться, яких правил харчування дотримується ваша родина
Міністерство освіти і науки України
Асоціація Дорослого та Дитячого Харчування
Надворі зимно і час ретельно подбати про своє здоровʼя.
Прості поради від Центру громадського здоров’я України допоможуть вберегтися від переохолодження під час морозів.
Обирайте багатошаровий та просторий одяг з натуральних чи спеціальних матеріалів. Зимовий одяг в ідеалі має складатися з трьох шарів: білизни (спіднє, колготки, шкарпетки, термобілизна), середнього шару (светр, кофта) та верхнього одягу (куртка, штани, шарф, шапка й рукавички). Кінцівки й голова мають бути закритими, адже через долоні й голову ви втрачаєте багато тепла. Подбайте, щоб взуття було з товстою підошвою.
Не носіть металеві прикраси. Метал швидко охолоджується, тому його контакт зі шкірою може призводити до обмороження деяких ділянок шкіри або холодових травм.
Рухайтесь, щоб не мерзнути. Якщо ви довго чекаєте на транспорт на зупинці, на зелене світло світлофора, не стійте на місці. Можна підстрибувати, ходити на місці, зробити кілька простих вправ. Рухи допоможуть прискорити кровообіг, а отже, й зігрітися.
Візьміть із собою термос з чаєм. Якщо ви йдете у морозну погоду на прогулянку, подбайте про напій, який зігріє. Наголосимо, що алкоголь не зігріває! Вживання алкогольних напоїв створює ілюзію тепла й водночас призводить до його втрати.
Перед виходом на вулицю поїжте. Щоб підтримувати нормальну температуру тіла взимку, наш організм потребує більше енергії, а поповнити її можна, споживаючи поживну й теплу їжу.
Відчули печіння на шкірі — шукайте, де зігрітися. Сильне почервоніння та печіння шкіри може бути ознакою обмороження. Якщо ви помітили у себе або в людини поряд почервоніння щік, рук, ніг або відчули печіння, зайдіть у будь-яке тепле місце.
Бережіть себе! Будьте здорові!