Комунальний заклад освіти "Покровський ліцей" Покровської селищної ради Дніпропетровської області
MENU

 

З 14 березня до 11 квітня усі, хто планує вступати до закладів вищої освіти на бакалаврські програми, матимуть змогу зареєструватися для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ) 2024 року. Він, як і в попередні два роки, проходитиме у вигляді комп’ютерного онлайн-тестування.

В умовах війни НМТ в комп’ютерній формі — єдиний прийнятний варіант проведення вступних іспитів задля забезпечення рівних умов для всіх вступників незалежно від їхнього місця перебування. Водночас варто розуміти, що НМТ не можна пройти дистанційно зі свого планшета, ноутбука або комп’ютера, оскільки його проводитимуть у спеціально обладнаних пунктах тестування (ТЕЦ), створених як в Україні, так і за її межами.

Також наголосимо: НМТ — це вступний іспит до закладів вищої освіти України, а не державна підсумкова атестація. Тому можете не реєструватися для участі в тестуванні, якщо не плануєте вступати до українського вишу цього року.

Як і в попередні два роки, реєстрація на НМТ–2024 проходитиме в безпаперовій формі, тож подати заявку на участь можна буде онлайново з будь-якого місця перебування. Для цього потрібно скористатися спеціальним сервісом, розміщеним на  вебсайті https://testportal.gov.ua  . 

У рубриці «Процедура реєстрації» докладно описано, як зареєструватися, які документи потрібно підготувати, які вимоги до їх завантаження, як перевірити стан опрацювання реєстраційних документів, як унести зміни до реєстраційних даних, що робити, якщо відмовлено в реєстрації, тощо.

 


 

У 2024 році випускники українських шкіл знову складатимуть Національний мультипредметний тест (НМТ).

Тепер він міститиме на один предмет більше, а його сесії розпочнуться на місяць раніше. 

Які предмети включатиме НМТ-2024?

 Це буде формат «3+1»: три обов’язкові предмети – до української мови й математики додалася історія України – та один предмет на вибір.

Майбутнім випускникам пропонують обрати предмет із такого переліку:

українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика, географія.

Варто наголосити на такій особливості НМТ:

у 2024 році не буде обов’язкового комплексного тесту з української мови та літератури,

їх розділять: мова буде обов’язковою, а література – за вибором.