ЗВІТ. Формувальний етап (2013-2014 н.р.)
Основними напрямками дослідно - експериментальної роботи закладу у 2013 - 2014 році було вдосконалення навичок педагогів щодо аналізу інформаційних моделей та широке використання моделювання уроку для вивчення різних об'єктів і явищ.
Для реалізації даної проблеми було продовжено роботу малих динамічних групи на базі творчої групи та шкільних предметних методичних комісій. Для реалізації завдань дослідження в зміст розробленої структурно - змістової моделі вносились корективи та доповнення, поглиблювались та удосконалювались методи та прийоми виховання особистості, що має стійку позитивну мотивацію духовного зростання на основі загальнолюдських і національних цінностей, уточнювались критерії педагогічної оцінки рівня особистісного розвитку дітей, розроблялись моделі, схеми, рекомендації, поради з означеної проблеми.
Впродовж 2013 - 2014 навчального року методичною радою були вивчені, розповсюджені та оформлені низка педагогічних питань: «Типи і структура сучасного уроку», «Принципи навчання», «Суб’єктивні чинники, які впливають на ефективність сучасного уроку», «Аспекти ефективності сучасного уроку, які залежать від учня», «Аспекти ефективності сучасного уроку, які залежать від учителя». Підсумковим етапом було проведення педагогічної ради на тему: « Самоосвіта вчителя як засіб спрямування на інноваційну діяльність». Усі педагогічні ради та педчитання проходять з комп’ютерною підтримкою, що свідчить про високий рівень підготовки наших вчителів. Успішно пройшов методичний тиждень під назвою « Інноваційно – освітня діяльність – вимога часу», де звітувалися керівники ШПМК. Випущено буклети щодо результатів роботи методичних комісій.
За наслідками проведених семінарів проведено діагностику готовності педагогів до впровадження інновацій, щодо використання Інтернет та медіа освітніх технологій. Вчителі показали високий рівень інформованості та достатній та високий рівень сформованості практичного використання Інтернет та медіаосвітніх програм та технологій, про це свідчить проходження різноманітних курсів з використанням ІКТ.
Одним з пріоритетних напрямків роботи нашої школи є виявлення, навчання та розвиток обдарованих дітей. У рамках реалізації програми педколективом школи створена система заходів щодо залучення учнів до участі в предметних олімпіадах, турнірах, конкурсах. Учні НВК прийняли участь у міжнародних та всеукраїнських конкурсах: «Кенгуру», «Бобер», «Левеня», «Кришталева сова», «Геліантус», « Грінвіч», « Пазли», « Русский медвежонок», « Лукоморье», « Колосок», « Патріот», « Соняшник», « Лелека», « Олімпус», « Альбус». Всього участь взяло 909 учнів, з яких переможцями різного рівня є 337 учнів.
Сформовано єдину електронну базу даних навчального закладу в рамках створення єдиного інформаційного простору Дніпропетровської області. Успішно реалізується інформаційний проект «Курс школа», « Школа відкрита для всіх» ( наш заклад перевіряв відповідність матеріалів для 7 класів з англійської мови), «Мої знання», у якому задіяно родини 550 учнів, що надало можливість покращити інформаційну обізнаність батьків стосовно результатів навчальних досягнень учнів, їх участі у різноманітних освітніх заходах; адміністрації навчального закладу створювати у автоматичному режимі розклад уроків, контролювати своєчасність та об’єктивність оцінювання навчальних досягнень учнів, обсяг та зміст домашніх завдань, середній бал оцінювання знань учнів класу за урок, тему, семестр, рух учнів, склад методичних комісій, педагогічний склад за різними категоріями та інше.
Все це дало можливість:
- Розширити спектр використання ІКТ та Інтернет технологій в навчально-виховному процесі.
- Підвищити свій теоретичний і практичний досвід з даної проблеми.
- Познайомитися з методами роботи своїх колег, які працюють у різних регіонах нашої країни та використовувати їх досвід (уроки) повністю або фрагментарно.
- Представити свою роботу, тобто поділитися власним досвідом у процесі проведення конкурсу створення електронних уроків для 7-х класів.
- Навчитися використовувати нові технології та методи, а особливо можливість працювати з програмою «Smartboord».
- Використовувати дані методики при впровадженні дистанційного навчання.
- Адміністрація та педпрацівники брали активну участь у різноманітних методичних заходах: інструктивно-методичних нарадах учасниківпроекту "Відкритий світ"; обласній науково-практичній конференції , обласниому науково-практичному семінарі експериментальних навчальних закладів з проблеми "Впровадження Інтернет -та медіа освітніх технологій у навчально-виховному процесі сучасної школи та їх вплив на становлення інноваційної особистості"; Всеукраїнській науково-практичній конференції "Філософія комунікації: інтелектуальні системи та інформаційні технології в освіті"; обласній науково-практичній конференції "Впровадження медіаосвіти в практику роботи навчальних закладів області".
Виявлено високий рівень використання вчителями сертифікованих електронних продуктів під час проведення уроків та в позаурочний час.
Для того, щоб ми могли отримувати достовірну інформацію та оперувати нею відповідно до вимог сучасного високотехнологічного суспільства, учнівський та педагогічний колектив нашого закладу прийняв участь у конкурсі "2000 шкіл" в рамках національного проекту "Відкритий світ". Наша школа здобула перемогу у конкурсі «2000 шкіл» в рамках Національного проекту «Відкритий світ», але, на жаль, ми не отримали ніякого обладнання через складну ситуацію в країні.
На початку навчального року було подано заявку на безкоштовне створення електронної шкільної площадки зкладу та розміщення в мережі Інтернет, так як спонсорів віднайти не вдалося, то заява залишилася без розгляду.
Протягом року до послуг учнів та вчителів безперебійно працював Інтернет в двох комп’ютерних класах та мультимедійному кабінеті. Інтернет підведено в кабінет директора, заступників директора, кабінети психолога і соціального педагога, бібліотеку та кімнату дозвілля. В цьому навчальному році було введено посаду інженера - електронщика.
За три роки накопичено достатню кількість наукової інформації, мультимедійних посібників, педагогічних стратегій і технологій, склався творчий педагогічний досвід, здатний змінити навчально – виховний процес, наблизити його до вимог життя та нових тенденцій розвитку українського суспільства.
Підсумки роботи НВК – « Покровський ліцей» на ІІІ етапі дослідно-експериментальної роботи заслухано на засіданні педагогічної ради (протокол № 7 від 05 червня 2014 р.). Аналіз підсумків 2013 – 2014 н. р. показав, що мети, поставленої на початку навчального року щодо навчання, виховання і розвитку учнів в процесі діяльності було досягнуто, про це можна судити по наступних показниках: серед 17 закладів району за результатами ІІ туру учнівських предметних олімпіад ліцей зайняв І місце, де учні здобули 17 перших місць, 14 – других та 8 – третіх. На жаль, в ІІІ турі ми маємо лише одне призове місце, тому педагогічному колективу є ще над чим працювати.
До стримуючих факторів, які впливають на хід експериментальної роботи слід віднести:недостатнє забезпечення предметних кабінетів комп’ютерами та комп’ютерною технікою, майже відсутність навчальних програмних продуктів, затверджених до використання МОНМС України, недостатній рівень свідомості, культури та грамотності суспільства щодо роботи в Інтернеті, опануванні різноманітними комп’ютерними програмами.
УРА!!! МИ СЕРЕД ПЕРЕМОЖЦІВ!!!
5 грудня відбулось оголошення переможців конкурсу «2000 шкіл» ІІ етапу національного проекту «Відкритий світ».
Подані на конкурс заявки розглядало авторитетне журі, до складу якого входили представники міжнародних компаній – Microsoft, Intel, Wikimedia та української галузевої асоціації АПІТУ. Критеріями оцінки були виконання школами умов конкурсу й документальне підтвердження поданих даних. Переваги школи отримували за доповнення заявки посиланням на відео про те, чому, на думку учнів, школі варто долучитися до національного проекту «Відкритий світ».
«На сьогодні лише 381 школа ( і ми втому числі) виконала всі умови й отримала перемогу в конкурсі. Решті шкіл ми вирішили дати додатковий шанс – до 12 грудня надіслати документи, яких бракує до повного комплекту. 19 грудня буде оголошено результати, за якими до «Відкритого світу» приєднається кожна десята школа в Україні», – коментує подію Руслан Свірський, керівник національного проекту «Відкритий світ».
Ключовими умовами відбору стали забезпечений швидкий доступ до інтернету (щонайменше 100 Мбіт для міських та 28 Мбіт для сільських шкіл) та письмова згода батьків про приєднання школи до «Відкритого світу».
Всього на конкурс «2000 шкіл» було подано 3 168 унікальних заявок, із яких документально підтверджено 2 310. Значну кількість, а це 1 101 заявку, надіслали сільські школи. Крім того, своє вміння користуватися сучасними мультимедійними технологіями продемонстрували учні: на конкурс було надіслано 1834 ролики.
Конкурс проводиться на виконання доручення Президента України від 11 вересня 2013 року № 1-1/2360, відповідно до якого 2 000 загальноосвітніх навчальних закладів до кінця 2013 року стануть учасниками Національного проекту "Відкритий світ”.
Це значить, що у загальноосвітні навчальні заклади, що стали переможцями Конкурсу, будуть передані комп'ютери вчителів, цифрові лабораторії, мультимедійні комплекси, а також кожен учень отримає за соціально прийнятною ціною пристрій учня, які будуть мати доступ до освітнього порталу, на якому будуть розміщені електронні освітні ресурси.
Від одного загальноосвітнього навчального закладу допускається подача лише однієї заявки на участь у Конкурсі
Термін проведення Конкурсу:
-
прийом заяв та документів: 17.10.2013 р. – 17.11.2013 р.
-
ранжування та відбір учасників Конкурсу: 18.11.2013 р. – 25.11.2013 р.
-
оголошення переможців Конкурсу: 26.11.2013 р.
ЗВІТ, Концептуально-діагностичний етап (2012 - 2013 н.р.)
З метою продовження роботи членами педагогічного колективу з особливостями технології впровадження інновацій з використання Інтернет та медіа освітніх технологій у навчальному процесі проведено наради, семінари, щодо роботи у єдиному освітньому інформаційному просторі Дніпропетровщини, користуванні інформаційними матеріалами шкільного Інтернет сайту, роботи з інтерактивними дошками тощо; удосконалення критеріїв, вибір та стандартизація психодіагностичних методик оцінювання рівня впливу Іетернет – та медіа освітніх технологій на становлення інноваційної особистості учнів ліцею.
За наслідками проведених семінарів проведено діагностику готовності педагогів до впровадження інновацій, щодо використання Інтернет та медіа освітніх технологій. Вчителі показали високий рівень інформованості та достатній та високий рівень сформованості практичного використання Інтернет та медіаосвітніх програм та технологій, про це свідчить проходження різноманітних курсів з використанням ІКТ: «Intel»«Навчання для майбутнього» за 10 версією ( навчання пройшли всі 10 вчителів, які викладають у 7 – А класі - учасники експерименту), «Intel» «Шлях до успіху» ( Комп’ютерні технології для місцевої спільноти ( для учнів віком 8-12 років). − Комп’ютерні технології та майбутня професія ( для учнів віком 12-15 років) − Комп’ютерні технології для підприємництва (для молоді віком 15-25 років) ( навчання пройшов 1 учитель); «Випереджуюча освіта для сталого розвитку» ( пройшло навчання 2 вчителя); всі вчителі ліцею сертифіковані за програмою «Microsoft R із цифрових технологій».
Проведено анкетування вчителів та батьків учнів 7 – А класу, вивчено сімейну медіа культуру з метою виявлення мотиваційної і технологічної готовності дорослих суб’єктів навчально – виховного процесу до впровадження Інтернет та медіа технологій в нашому закладі.
Було створено нову творчу групу з вчителів, які викладають у 7 – А класі, складено розклад уроків відповідно їх навантаження. Це 10 вчителів, для яких було організовано навчальні тренінги з використання інтерактивної дошки. В рамках тренінгу обговорено перспективи впровадження пілотного проекту, учителі були ознайомлені з деякими авторськими розробками електронних освітніх ресурсів, представлених на сайті проекту. Учасникам занять запропоновано створити власні уроки з використанням ІКТ, а потім ці вчителі протягом 2012 - 2013 н. р. взяли участь у апробації електронних уроків, запропонованих на Всеукраїнський конкурс «Відкритий світ». Вчителі ознайомлювалися з усіма запропонованими уроками з 12 навчальних предметів. Кожний учитель – учасник проекту, провів у 7- А класі понад 40 уроків практично, використовуючи на різних етапах деякі елементи уроку, саме ті, які вважали доцільними при проведенні уроків. За наслідками цієї роботи проведено анкетування. Аналіз анкет свідчить про отримання досвіду практичної діяльності з комп’ютерною технікою та різними технологіями.
Для колег - вчителів учасниками проекту « Відкритий світ» було проведено декілька відкритих уроків ( кожен учитель по одному уроці) щодо ознайомлення з можливостями використання інтернет – дошок у навчально – виховному процесі на різних етапах навчання. В результаті цього зникла боязнь до таких уроків, а навпаки – з’явилося бажання працювати з використанням ІКТ , особливо у вчителів, які будуть у наступному навчальному році брати участь у пілотному проекті. Понад чотири роки назад було створено офіційний сайт навчального закладу, який постійно модерується, а тепер є ще й на освітньому порталі «Класна оцінка».
Адміністрація та педагогічні працівники брали активну участь у різноманітних методичних заходах: інструктивно – методичних нарадах учасників проекту « Відкритий світ»; обласній науково – практичній конференції за темою: «Методологія та методика проведення соціологічного дослідження в умовах проведення експериментальної діяльності навчального закладу» ( зав. мультимедійним кабінетом Палій Т. В. та практичний психолог Гавриш С. І.); обласному семінарі – практикумі « Інформаційно – комунікаційні технології як інструментарій методичного супроводу навчально – виховної діяльності загальноосвітнього закладу» (заступник директора з НМР Соломка Л. А.).
Практичним психологом було проведено соціологічне опитування на тему: « Вивчення громадської думки педагогів щодо проблем та перспектив ефективного використання Інтернет – технологій та електронних медіа в навчально – виховному процесі на базі загальноосвітніх закладів Дніпропетровського регіону». Анкети було опрацьовано і викладено в таблиці. Соціологічне опитування було також запропоновано учням 8 та 10 класів. Їх результати теж опрацьовано і викладено в таблиці.
На базі НВК проведено районний семінар для завідуючих дитячими дошкільними закладами "Керівництво самоосвітньою діяльністю педагога щодо підвищення професійної компетентності" , де було переглянуто презентації щодо самоосвітньої діяльності педагога по підвищенню компетентності в напрямку реалізації єдиного науково – методичного проекту та проведено майстер - клас ( вчитель – тренер Дрогалов Д. О.).
Усі педагогічні ради та педчитання проходять з комп’ютерною підтримкою, що свідчить про високий рівень підготовки наших вчителів. Успішно пройшов методичний тиждень під назвою « Інноваційно – освітня діяльність – вимога часу», де звітувалися Випущено буклети щодо результатів роботи методичних комісій.
В ході реалізації завдань ІІ концептуально - діагностичного етапу дослідно-експериментальної роботи високий рівень активності та результативності показали учні:
- 9 учнів НВК взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Бобер» ;
- 4 учні - переможці II етапу , 2 учні районного відбіркового етапу олімпіади з інформатики .
Виявлено високий рівень використання вчителями сертифікованих електронних продуктів під час проведення уроків та в позаурочний час.
На початку навчального року було подано заявку на безкоштовне створення електронної шкільної площадки зкладу та розміщення в мережі Інтернет, так як спонсорів віднайти не вдалося, але заява залишилася без розгляду.
Підсумки роботи НВК – « Покровський ліцей» на ІІ етапі дослідно-експериментальної роботи заслухано на засіданні педагогічної ради (протокол № 6 від 31 травня 2013р.).
До стримуючих факторів, які впливають на хід експериментальної роботи слід віднести:недостатнє забезпечення предметних кабінетів комп’ютерами та комп’ютерною технікою, майже відсутність навчальних програмних продуктів, затверджених до використання МОНМС України, недостатній рівень свідомості, культури та грамотності суспільства щодо роботи в Інтернеті, опануванні різноманітними комп’ютерними програмами.
ЗВІТ, ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП ( 2011 - 2012 н. р.)
З 2 вересня 2012 року навчальний заклад у відповідності до наказу Головного управління освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації № 665/0/212-11 від 19.08.11р. «Про створення мережі пілотних шкіл області з впровадженням Інтернет та медіаосвітніх технологій у навчально-виховний процес» приступив до дослідно-експериментальної роботи за темою: «Використання Інтернет та медіа освітніх технологій у навчально-виховному процесі сучасної школи та їх вплив на становлення інноваційної особистості».
Педагогічним колективом, адміністрацією опрацьовано та проаналізовано науково-методичну,психолого-педагогічну літературу, Інтернет джерела, медіа освітні технології щодо їх реалізації у практичній діяльності. Визначено тему, мету та завдання експериментальної роботи, які погоджено з науковим керівником та затверджено вченою радою ДОІППО. Для реалізації завдань дослідно-експериментальної роботи внесено зміни та доповнення до Концепції розвитку навчального закладу в умовах інформатизації системи освіти, Програми розвитку навчального закладу в умовах експериментальної діяльності на 2011-2016 р.р.
З метою ознайомлення членів педагогічного колективу з особливостями технології впровадження інновацій з використання Інтернет та медіа освітніх технологій у навчальному процесі проведено установчі семінари, щодо роботи у єдиному освітньому інформаційному просторі Дніпропетровщини, користуванні інформаційними матеріалами шкільного Інтернет сайту, роботи з інтерактивними дошками тощо.
За наслідками проведених семінарів проведено діагностику готовності педагогів до впровадження інновацій, щодо використання Інтернет та медіа освітніх технологій. Вчителі показали високий рівень інформованості та достатній та високий рівень сформованості практичного використання Інтернет та медіаосвітніх програм та технологій, про це свідчить проходження різноманітних курсів з використанням ІКТ: «Intel»«Навчання для майбутнього» ( навчання пройшли 8 вчителів), «Intel» «Шлях до успіху» ( − Комп’ютерні технології для місцевої спільноти ( для учнів віком 8-12 років). − Комп’ютерні технології та майбутня професія ( для учнів віком 12-15 років). − Комп’ютерні технології для підприємництва (для молоді віком 15-25 років) ( навчання пройшов 1 учитель); «Випереджуюча освіта для сталого розвитку» ( пройшло навчання 2 вчителя); всі вчителі ліцею сертифіковані за програмою «Microsoft R із цифрових технологій». Педагогічний колектив НВК задіяно до участі у пілотному проекті «Відкритий світ». В першу чергу було обладнано мультимедійний кабінет з проектором і інтерактивною дошкою та новим комплектом комп’ютерів, отриманих за обласною програмою « Сто відсотків». Потім було створено творчу групу з вчителів, які викладають у 7 – Б класі, складено розклад уроків відповідно їх навантаження. Це 8 вчителів, для яких було організовано навчальні тренінги з використання інтерактивної дошки. В рамках тренінгу обговорено перспективи впровадження пілотного проекту, учителі були ознайомлені з деякими авторськими розробками електронних освітніх ресурсів, представлених на сайті проекту. Учасникам занять запропоновано створити власні уроки з використанням ІКТ, а потім ці вчителі протягом ІІ семестру 2011-2012 н. р. взяли участь у апробації електронних уроків, запропонованих на Всеукраїнський конкурс «Відкритий світ». Вчителі ознайомлювалися з усіма запропонованими уроками з 12 навчальних предметів. Кожний учитель – учасник проекту, провів у 7- Б класі більше 20 уроків практично, використовуючи на різних етапах деякі елементи уроку, саме ті, які вважали доцільними при проведенні уроків. За наслідками цієї роботи проведено анкетування. Аналіз анкет свідчить про отримання досвіду практичної діяльності з комп’ютерною технікою та різними технологіями.
Для колег - вчителів учасниками проекту « Відкритий світ» було проведено декілька відкритих уроків щодо ознайомлення з можливостями використання інтернет – дошок у навчально – виховному процесі на різних етапах навчання. В результаті цього зникла боязнь до таких уроків, а навпаки – з’явилося бажання працювати з використанням ІКТ , особливо у вчителів, які будуть у наступному навчальному році брати участь у пілотному проекті.
Сформовано єдину електронну базу даних навчального закладу в рамках створення єдиного інформаційного простору Дніпропетровської області. Успішно реалізується інформаційний проект «Курс школа», «Мої знання»,у якому задіяно родини 600 учнів, що надало можливість покращити інформаційну обізнаність батьків стосовно результатів навчальних досягнень учнів, їх участі у різноманітних освітніх заходах; адміністрації навчального закладу створювати у автоматичному режимі розклад уроків, контролювати своєчасність та об’єктивність оцінювання навчальних досягнень учнів, обсяг та зміст домашніх завдань, середній бал оцінювання знань учнів класу за урок, тему, семестр, рух учнів, склад методичних комісій, педагогічний склад за різними категоріями та інше.
Ще три роки назад було створено офіційний сайт навчального закладу, який постійно модерується, а тепер є ще й на освітньому порталі «Класна оцінка».
Педагогічні працівники брали активну участь у різноманітних методичних заходах: обласних педагогічних читаннях за темою: «Освітньо-інформаційні технології еволюція до нової якості освіти (директор Оксаніченко С. О.), обласному семінарі презентації освітніх електронних продуктів Panasonik (заступник директора з НМР Соломка Л. А.), у Всеукраїнському семінарі координаторів проекту «Відкритий світ» (заступник директора з НМР Соломка Л. А., вчитель Палій Т. В., завідувач мультимедійним кабінетом та тренер по використанню інтерактивної дошки), обласному семінарі – практикумі « Підвищення якості навчального процесу за рахунок індивідуалізації через використання і створення електронного контенту» ( заступник директора з НМР Соломка Л. А.).
На базі НВК проведено районний семінар для інформатики, де було надано індивідуально - групові консультації щодо реалізації програми «Курс школа» та проведено майстер - клас ( вчитель – тренер Дрогалов Д. О.).
Усі педагогічні ради та педчитання проходять з комп’ютерною підтримкою, що свідчить про високий рівень підготовки наших вчителів. Успішно пройшов методичний тиждень під назвою « До вершин досконалості», де звітувалися методичні предметні комісії із електронною презентацією педагогічних надбань вчителів. Два вчителя світової літератури ( Соломка Л. А. та Чепіга О. С.) взяли участь у Всеукраїнському конкурсі « Мультимедійна презентація на сучасному уроці світової літератури » ( результати будуть оголошені у грудні). Випущено буклети щодо результатів роботи методичних комісій.
В ході реалізації завдань І підготовчого етапу дослідно-експериментальної роботи високий рівень активності та результативності показали й учні:
- 17 учнів 9 - Б класу опанували освітній курс за програмою Intel «Шлях до успіху»;
- 7 учнів НВК взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Бобреня» ;
- вперше в історії закладу 1 учень був слухачем Дніпропетровського відділення МАН, сподіваємося, що в наступному навчальному році будуть і учасники Всеукраїнського етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт;
-6 учнів переможці II етапу , 2 учні районного відбіркового етапу олімпіади з інформатики( на жаль, через погодні умови у ІІІ етапі участі не взяли).
Участь команд у конкурсах ЮІР, екологічної агітбригади,та інших супроводжувалося комп’ютерною підтримкою.
Високий рівень використання вчителями сертифікованих електронних продуктів під час проведення уроків та в позаурочний час.
Покращилася технічна база навчального закладу:
- поповнено методичний кабінет ліцензійними електронними засобами навчання;
- встановлено 1 інтерактивна дошка у мультимедійному кабінеті;
- отримано в подарунок від спонсорів демонстраційний проектор, що дає надію на створення ще одного мультимедійного кабінету.
Протягом року до послуг учнів та вчителів безперебійно працював Інтернет в двох комп’ютерних класах ( 24 комп’тери) та мультимедійному кабінеті. Інтернет підведено в кабінети директора, заступників директора та кімнату дозвілля. В планах – підведення Інтернету в бібліотеку та кабінет психолога і соціального педагога.
Інформатика викладається з 1 класу: « Комп’ютерна азбука» ( 1 клас); « Сходинки до інформатики» ( 2 – 4 класи); « Вступ до інформатики» ( 5 – 9 класи); « Інформатика» ( 10 – 11 класи). Для вивчення інформатики класи діляться на групи. Сподіваємося, що в наступному навчальному році буде введено посаду інженера-електронника.
Підсумки роботи НВК – « Покровський ліцей» на І етапі дослідно-експериментальної роботи заслухано на засіданні педагогічної ради (протокол № 8 від 25 травня 2012р.).
До стримуючих факторів, які впливають на хід експериментальної роботи слід віднести:недостатнє забезпечення предметних кабінетів комп’ютерами та комп’ютерною технікою,майже відсутність навчальних програмних продуктів, затверджених до використання МОНМС України,недостатній рівень свідомості, культури та грамотності суспільства щодо роботи у Інтернеті, опануванні різноманітними комп’ютерними програмами.
У рамках національного проекту «Відкритий світ», в Дніпропетровській області започатковано проект «Пілотні школи». В 2011 році на території області було створено 63 пілотні школи з новими технічними можливостями, устатковані сучасними комп’ютерами, інтерактивними дошками, мультимедійними проекторами, Інтернетом, в 7-ми загальноосвітніх навчальних закладах області впроваджено проект «1 учень – 1 комп’ютер». Серед цих 63 шкіл інаш НВК " ЗОШ І - ІІІ ступенів № 1 - Покровський ліцей"!
«Відкритий світ» — національний проект в Україні, який передбачає створення інформаційно-комунікаційної освітньої мережі національного рівня шляхом безкоштовного постачання в школи країни сучасного обладнання та запуску єдиного освітнього інтернет-порталу для вчителів, школярів та батьків школярів. Метою проекту є подолання освітньої нерівності і забезпечення високих освітніх стандартів по всій території України.