Комунальний заклад освіти "Покровський ліцей" Покровської селищної ради Дніпропетровської області
MENU

                                                                                       Default Pixmac

Однією із найістотніших складових інформатизації школи є створення, упровадження та розвиток комп’ютерно зорієнтованого освітнього середовища на підставі інформаційних процесів, систем, мереж, ресурсів і технологій, побудованих на базі засобів сучасної обчислювальної та телекомунікаційної техніки.

            У НВК   функціонують кабінети інформатики та мультимедійний кабінет. На балансі  знаходиться 69 одиниць коп’ютерної техніки з яких 18 комп'ютерів із-за несправностей не використовуються, 9 комп'ютерів використовуються в управлінських цілях, 35 комп’ютерів використовуються у навчально- виховному процесі, 3  з яких - робочий  комп'ютер учителя.

Комп'ютерною технікою оснащені приймальня директора школи, кабінети заступників директора з навчально - виховної, навчально-методичної та виховної роботи, практичний психолог, соціальний педагог, бібліотека. Усі комп'ютери мають вихід до мережі Інтернет. У закладі є 2 принтери, 4 ноутбуки, інтерактивна дошка  та 2 мультимедійних проектора. Збереження комп'ютерних класів забезпечено ґратами на вікнах та металевими дверима. Комп'ютерний клас має санітарний паспорт.

             Для викладання курсу інформатики використовується  комп’ютери 1998, 2003, 2008, 2012 рр. випуску, три з яких – робочі комп’ютери вчителя. Комп’ютери працюють на базі таких процесорів:

- Intel Pentium CPU G630 @ 2.7 Ghz*2 (Dual Core) x86. ОЗУ -  2 Gb. Операційна система: Linux Ubuntu 12.04 LTS. Жорсткий диск 500 GB.Іntel Celeron (R) CPU;

- AMD Athlon Dual Core 2.1 Ghz x64. ОЗУ — 512 Mb та Intel Celeron 2 Ghz. ОЗУ — 256 Mb. Операційна система: Windows XP;

- Intel Pentium Dual Core CPU E6500 2.94GHz. X64.

       Інформатика вивчається як базовий предмет в 2 – 3, 5 і 9-11 класах та як предмет варіативної частини навчального плану  - в 1, 4, 7 - 8 класах за програмою «Розвиваюча інформатика», «Сходинки до інформатики», «Сучасні інформаційні технології». Під час вивчення інформатики здійснюється поділ на групи. Кількість учнів на один комп’ютер – 17, а по району – 10.

           Оснащення кабінетів відповідає Державним санітарним правилам і нормам (ДСанПіН 5.5.6.009-98) «Влаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах та  режим праці учнів на персональних комп’ютерах». У відповідності до санітарних правил кабінети інформатики обладнано меблями для комп’ютерів, мають природне і штучне освітлення, на вікнах встановлені грати.  Здійснюється поділ на групи. Заняття за комп’ютерами проводиться згідно з вимогами до тривалості роботи учнів різних вікових категорій за комп’ютерною технікою.

Але в цілому по НВК, враховуючи сучасні потреби, забезпеченість комп'ютерною технікою навчального закладу є недостатньою. Кількість комп'ютерів для вивчення інформатики становить 17 учнів на 1 комп'ютер.