Освітянська та наукова спільнота приділяє значну увагу вирішенню проблеми реформування системи освіти в Україні на демократичних засадах. Наш навчальний заклад з метою впровадження в практику навчально - виховного процесу загальноосвітніх навчальних закладів системи психологічних технологій впливу на громадську думку, на процес формування позитивного ставлення педагогічних працівників, учнівської молоді, батьків та широкої громадськості до переходу загальноосвітніх навчальних закладів на 12-річний термін навчання, профілізацію старшої школи, розширення практики державно-громадського управління освітою став учасником Всеукраїнського експерименту «Формування позитивної громадської думки щодо освітніх інновацій».
8 травня 2018 р. відбулася зустріч Світлани Миколаївни Іванченко з нашими педагогами, під час якої вона презентувала Всеукраїнський експеримемнт "Формування позитивної громадської думки щодо освітніх інновацій". Педагоги обговорили питання і проблеми опорної школи, визначили свої потреби, з якими планується працювати далі спільно з психологами ІСПП.
15 - 17 березня 2018 року в м. Києві відбулася головна подія освітньої галузі України – Дев’ята міжнародна виставка “Сучасні заклади освіти - 2018”. Президент НАПН України Василь Кремень, вітаючи учасників виставки, наголосив: «Ми можемо пишатися нашою освітою, але ми можемо зробити її ще кращою».
Участь у виставці взяло понад 800 учасників із 25 регіонів України та 12 країн світу: Словаччини, Чехії, Німеччини, Іспанії, Канади, США, Болгарії, Польщі, Молдови, Грузії, Латвії, Китаю.
Надзвичайно ефективний і доцільний у сучасних умовах розвитку освіти був тренінг «Метод знаходження консенсусу в освітньому середовищі» у рамках Всеукраїнського експерименту «Формування позитивної громадської думки щодо освітніх інновацій», в якому бере участь і наш навчальний заклад, провела Світлана Іванченко, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник Інституту соціальної та політичної психології НАПН України.
У ході тренінгу учасники отримали можливість детальніше вивчити запропонований метод, розглянули історичні та сучасні приклади прийняття рішень методом конценсусу. Практично опрацювали алгоритм прийняття рішення, «приміряючи» на себе ролі ведучого, секретаря, хронометриста в ході дискусії на тему «Запровадження в загальноостітніх закладах 12 – річного терміну навчання». Це дало унікальну можливість обмінятися досвідом з іншими учасниками освітнього процесу в пошуку ефективних шляхів підвищення якості національної освіти, розширенню співробітництва між навчальними закладами нового типу.
Наказ про включення НВК до експерименту
Строки та етапи проведення дослідно-експериментальної роботи