Комунальний заклад освіти "Покровський ліцей" Покровської селищної ради Дніпропетровської області
MENU

Перегляд інструкцій з ОП
[ Викачати з сервера (31.5 Kb) ]22.02.2015, 19:11

Перегляд інструкцій з охорони праці

Як часто потрібно переглядати інструкції з охорони праці?

Інструкції з охорони праці для працівників у навчальному закладі розроблюють відповідно до Положення про розробку інструкцій з охорони праці, затвердженого наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністерства праці та соціальної політики України від 29.01.1998 № 9 {далі — Положення).

Згідно з пунктом 1.2 Положення інструкції з охорони праці поділяються на:

  • інструкції з охорони праці, що належать до державних нормативно-правових актів з охорони праці, затверджуються органами державного нагляду за охороною праці;
  • примірні інструкції з охорони праці, що є основою для розроблення інструкцій з охорони праці на місцях, затверджуються органами виконавчої влади, виробничими, науково-виробничими та іншими об'єднаннями, до компетенції яких відносяться ці інструкції;
  • інструкції з охорони праці, що діють на підприємствах,в установах, навчальних закладах тощо.

Інструкції з охорони праці, що діють на підприємствах, в установах, навчальних закладах, розроблюють на окремий вид робіт або на конкретну професію, наприклад: Інструкція з охорони праці для вчителя трудового навчання або Інструкція з охорони праці під час роботи на токарних верстатах. Такі інструкції затверджує наказом керівник навчального закладу та служби охорони праці, їм присвоюють порядкові номери.

Відповідно до Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563 (далі — Положення № 563), у навчальному закладі мають бути розроблені інструкції з охорони праці для працівників (наприклад, для вчителів фізики, хімії, біології, інформатики тощо), які періодично переглядаються — один раз на п'ять років (п. 4.2.8 Положення № 563).

Для працівників, які працюють у шкідливих або небезпечних умовах праці (наприклад, кухар), перегляд інструкцій з охорони праці здійснюється один раз на три роки (п. 4.2.9 Положення № 563).

Перелік інструкцій з охорони праці, що діють в навчальному закладі, складають служби охорони праці навчального закладу за участю керівників структурних підрозділів на підставі штатного розпису відповідно до Національного класифікатора України «Класифікатор професій» (ДК 003:2010), затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28.07.2010 № 327.

Перегляд, припинення чинності та скасування інструкцій з охорони праці також можливі:

  • у разі зміни законодавства про працю та охорону праці;
  • при впровадженні нових технологій, нового обладнання, машин, механізмів, матеріалів тощо;
  • у разі аварійної ситуації або нещасного випадку, що викликали необхідність перегляду (зміни) інструкції.
Категорія: Документи | Додав: admin
Переглядів: 4939 | Завантажень: 57 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 3.0/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: