Комунальний заклад освіти "Покровський ліцей" Покровської селищної ради Дніпропетровської області
MENU

08:39
День пам`яті героїв Крут

 

Указом Президента України від 15-го січня 2007-го року, день 29 січня було призначено «Днем пам’яті Героїв Крут».

Ця історія досі викликає неоднозначні оцінки. І це відбувається як з боку суспільно - політичної свідомості обох держав, учасниць згаданої події, так і з боку суто історичного підходу дослідників.

Протягом тижня з 23 по 27 січня в Покровському ліцеї пройшли виховні заходи присвячені цьому дню, які провели учні 10 – Б класу. Завдяки ведучим : Кривохвосту Владиславу, Булаху Глібу, Надтоці Максиму, Саркисяну Гарику учні ліцею дізналися про історичні події тих років.

Що ж насправді сталося того далекого 1918 року?

Збройне зіткнення на залізничній станції біля села Крути, яке розташовувалося на 130 -му кілометрі в північно-східному напрямку від Києва. Учасники події : невеликий загін з боку юної Української Народної Республіки (близько 600 чоловік) і знаменита Червона гвардія, яка значно перевищує своїх вимушених супротивників числом, бойовим потенціалом і досвідом. Результат бою не важко передбачити. У запалі громадянського протистояння, трансформації суспільного і політичного світогляду, в пікових точках переломних моментів, що стали низкою таких подій, які змусили нашу історію зазнати найглибших змін, цей бій ніяк не міг залишитися в забутті. А особливо вразило всіх поховання 27 юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і були ними страчені. Вони померли з гімном нашої країни на вустах.

Причини, з яких це сталося, для деяких очевидні, для деяких так і залишаться незрозумілими і навіть зовсім необгрунтованими, але вони мали місце бути. Як факт, який завжди залишається фактом - такою правдою, яку неможливо ані сховати, ані спотворити. Але коли напруга слабшає, правда знову відкривається. Вона як світло, від якого тікає всяка темрява .

А правда в тому, що народ України любить свою країну. Своєю кров’ю, душею і своєю працею він, як і будь-який інший народ, прагне до життя і благополуччя. Це було доказом, яскравим доказом, і насамперед самим собі . Доказом перед усіма іншими, нехай сильнішими, більш амбітними, але це - пряма відповідь на історичний виклик .

Цей День, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь.

 

Переглядів: 579 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: