Комунальний заклад освіти "Покровський ліцей" Покровської селищної ради Дніпропетровської області
MENU

Психолого-педагогічні рекомендації батькам
Психолого-педагогічні рекомендації батькам

  1. Любіть свою дитину такою, якою вона є, не за її досягнення та успіхи.
  2. Ніколи не порівнюйте її з іншими дітьми. Не хвилюйтеся, якщо інша дитина може робити те, чого ваша поки що не вміє. Порівнюйте її з самою собою (такою, якою вона була вчора і стала сьогодні).
  3. Не слід постійно турбуватися про дитину, намагатися повністю оберігати її від можливих небезпек, які часто придумані вами. Сподівайтесь, що вона зможе самостійно подолати життєві труднощі. Наслідування дорослим - важливий елемент у вихованні. Воно допомагає розвинути працелюбність і самостійність. Якщо ви, стираючи пил, дасте ганчірку синогві, він також працюватиме. Якщо миєте підлогу, запропонуйте доньці маленьку щіточку, і вона допоможе вам. Наслідуючи дорослих, діти починають вважати себе повноправними членами сім'ї і стають відповідальнішими.
  4. Не сваріть, а тим більше, не ображайте дитину в присутності чужих людей. Поважайте її почуття і думки. На скарги з боку оточуючих відповідайте: "Дякую, ми вдома обов'язково поговоримо на цю тему".
  5. Навчіть дитину розповідати про свої проблеми. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, які виникають з однолітками і дорослими. Щиро цікавтесь її думкою, тільки таким чином ви зможете сформувати у неї правиьлну життєву позицію.
  6. Постійно спілкуйтесь з дитиною. Стосунки з дитиною мають будуватися на довірі. Нехай вона розповість вам, як провела день, з ким гралась, що відбувалось в школі і так далі. Слухайте уважно, запитуйте, щоб дитина відчувала, що це вам дійсно цікаво.
  7. Допомагайте дитині виконувати те, чого вона не вміє робити сама. Ніколи не уникайте від виконання її прохання, говорячи: "Я теж цього не вмію робити".
  8. Ніколи не бийте дитину - це хибний метод виховання. Ним ніби вчити її: "Якщо ти розгніваний - бий, не думаючи". Дорослі застосовують його, коли не можуть або не хочуть знайти мирний шлях уладнати конфлікт. У більшості випадків не дає бажаних результатів, а лише робить дитину агресивною. Засуджуйте не саму дитину, а її вчинок.
  9. Не розхвалюйте дитину, але й не забувайте її заохочувати, коли вона цього заслуговує. Головне - оцінити зусилля дитини, а не хваліть її саму, характер. Хваліть словом, усмішкою, ласкою й ніжністю, а не відкуповуйте такими заохоченнями, як купівля нової іграшки або солодощів. Пам'ятайте, що похвала, як і покарання, має відповідати вчинкові. Реакція дитини на перебільшену похвалу частіше така: "Якщо вони думають, що я такий розумний, хоча і зробив мало, то вони дурні".
  10. Навчіть дитину робити аналіз своїх помилок і результат роботи над ними.
  11. Підтримуйте вдома чіткий розпорядок дня. Час для харчування, сну і виконання домашніх завдань, прогулянок і відпочинок має відповідати цьому розпорядку.
  12. Не намагайтесь все зробити за дитину, дайте їй певну свободу, аби вона могла відкрито діяти. Пам'ятайте, що дитина потребує не стільки самостійності, як рава на неї.
  13. Проводьте разом з дитиною вільний час. Заохочйте дитину до обговорення сімейних проблем, вислуховуйте і обговорюйте її думку.
  14. Допоможіть дитині розвинути ї здібності.
  15. Не будуйте взаємостосунки на заборонах. Завжди пояснюйте причини ваших вимог, якщо можливо, то запропонуйте альтернативу. Повага до дитини зараз - фундамент поважного ставлення до вас тепер і в майбутньому.
  16. Будьте терплячими стосовно вашої дитини. Намай\гайтея відповідати на всі її запитання і ніколи не кажіть, що вона багато запитує.
Категорія: Батькам | Додав: admin (07.08.2012) | Автор: admin
Переглядів: 1604 | Коментарі: 2 | Теги: помилки, результат, рекомендації, батьки, виховання, Дитина, успіхи | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: