Комунальний заклад освіти "Покровський ліцей" Покровської селищної ради Дніпропетровської області
MENU

Історія школи

В 1978 році було відкрито Покровську середню школу №1. Вона розташована на вул. Горького, 77. В будівництві чудової триповерхової споруди з просторими коридорами, класними кімнатами, їдальнею, спортзалом, кімнатами відпочинку брали участь будівельники, трудові колективи, вчителі, батьки. Вона була спільною радістю. Напередодні відкриття в школі працювало багато людей. Кипіла робота. Одні мили вікна і панелі, інші заносили меблі, прибирали на подвір'ї. Було збудовано також двоповерховий корпус гуртожитку (інтернату). Всі, хто був тоді в школі, намагалися створити в ній всі умови для навчання молодого покоління.

Спочатку в школі навчалися діти з таких сіл району – Орли, Коломийці, Мечетне, Романки, Цикове, Андріївка, Данилівка, Братське. Коли було холодно, діти жили в інтернаті. Перші чотири роки школа випускала по п'ять випускних класів. Після відновлення середньої освіти у вищезгаданих селах, кількість учнів зменшилася.

В перші роки існування школу очолював Лісничий Петро Максимович. Наступними керівниками закладу були Півняк Лідія Григорівна, Оліферов Євген Семенович, Дем’янець Анатолій Іванович. Нині Покровську ЗОШ І-ІІІ ст. №1 очолює Оксаніченко Сергій Олександрович.

У школі працював великий згуртований і дружний колектив вчителів. Чимало зусиль вони приклали для розвитку школи, як одного із найкращих освітніх закладів району. Серед них Бартош Віра Павлівна та Миленко Віра Іванівна мають звання «Заслужений вчитель України». Гордістю і славою школи стали справжні майстри своєї справи Толоконіна Ж.Л., Блащук Д.П., Дем’яненко О.М., Польська М.А., Татаренко З.С.

Чимало випускників школи активно працюють на благо нашого селища та Покровського району, примножуючи його славу. Так, у 2006 році Покровським селищним головою було обрано колишнього учня школи, медаліста Григоренка Валерія. Директор ТОВ «Родіна» - Кузьменко О.В., директор філії АКБ «Приватбанк» - Погоріла А.Г., заступник начальника Покровської міліції – Кононов С.Л., колишній заступник голови РДА, а нині Покроський селищний голова – Спажева C.А. Всі вони починали здобувати знання в стінах Покровської СШ №1. На спортивній арені сяє зірка Красюка О. – майстра спорту міжнародного класу з кінного спорту.

Повернулися до стін рідної школи, щоб продовжити справу своїх наставників такі молоді вчителі, як Дрогалов Д.О., Бойко І.М., Середович О.М., Таран О.Л., подружжя Паліїв, Стаєцька І.В., Удовиченко О.В.

Справжньою окрасою, гордістю педагогічного колективу школи, прикладом для дітей і дорослих, справжніми майстрами своєї справи є такі вчителі школи як Бобир В.К., Гамій О.М., Тиха О.К., Головко О.М., Пошелюжная Н.Ф. Їх учні неодноразово ставали призерами районних та обласних конкурсів та предметних олімпіад. Активно з дня заснування школи в її стінах працює відомий покровський поет, композитор, художник – Олексій Павлович Гасенко.
Джерело: http://За матеріалами шкільного музею
Категорія: Історична довідка | Додав: admin (20.11.2009)
Переглядів: 1523 | Теги: Оксаніченко, Покровська, Бобир, Гасенко, школа | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: